Дом здравља
Анкета
Да ли сте изабрали породичног љекара!
|
Служба породичне медицине
Начелник службе: Прим. др Мара Митрић, специјалиста опште медицине, породични љекар. Рођена 1958. године у Бијељини, медицински факултет завршила у Тузли 1983. године, специјализацију из опште медицине 1994. године у Београду, а доедукацију из породичне медицине 2005. године у Добоју. Током своје професиналне каријере, на мјесту начелника Службе опште медицине Дома здравља Бијељина налази се од 1996. године, а од 2004. године именована за руководиоца Пројекта породичне медицине као и Програма превенције масовних и незаразних болести у ДЗ Бијељина. Такође, ментор је студентима медицине, члан је комисије за унапређење квалитета рада и комисије за стручну помоћ у изради правилника о систематизацији послова. Аутор је неколико стручних радова из области породичне медицине. Активни је члан Удружења љекара породичне медицине Републике Српске. Од стране Министарства здравља и социјалне заштите Републике Српске 2013. године додијељен јој је назив примаријуса. Удата је и мајка је двоје дјеце. Главна сестра : Светлана Гајић Светлана Гајић рођена је 1975. године у Бијељини, гдје је завршила основну школу. Средњу медицинску школу похађала је у Сарајеву и Бијељини. Доедукацију из породичне медицине успјешно завршила у Добоју 2005. године. Курс “Спровођење интерних провјера система менаџмента према ISO-стандардима” завршила 2014. године. Исте године завршила је обуку “ Руковођење у сестринству”. Затим 2017. године успјешно обавила обуку “Сестра у заједници” у реализацији Владе Швајцарске. Од 1998. године запослена у Дому здравља Бијељина. Удата, мајка троје дјеце.
Главна сестра-техничар службе породичне медицине: Фатима Мустафић Фатима Мустафић рођена 1968. године у Јањи, Бијељина. Средњу медицинску школу завршила 1987. године у Бијељини. Правни факултет завршила такође у Бијељини 2017. године. Од 1988. до 1994. године ради као медицинска сестра у Дому здравља Бијељина. Од 1994. године до 1997. године радила у УКЦ Тузла Хируршка клиника. У архиви Дома здравља Бијељина радила од 2003. до 2005. године. Као главна сестра у Амбуланти породичне медицине у Јањи радила од 2005. до 2008. године. Од 2008. до 2017. године радила као медицинска сестра у тиму породичне медицине у Јањи. За главну сестру у Амбуланти породичне медицине у Јањи именована је 2017. године. Од марта 2021. године обавља послове главне сестре Службе породичне медицине.
Радно вријеме:I смјена 07.00 - 14.30h (пауза 09.30 – 10.00h) Субота од 7.00 до 15.00 пауза од 09.30 до 10.00 Недеља од 8.00 до 10.00 Посебно организован рад COVID/ARI амбуланте сваким даном у седмици од 08.00 до 16.00 часова
Историјат службе: Пратећи реформу Примарне здравствене заштите (ПЗЗ), а захваљујући великим напорима менаџмента, доброј кадровској структури и несебичној помоћи Фондације Фами, 2004. године извршена је организациона трансформација Службе опште медицине у Службу породичне медицине у циљу испуњења свих захтјева које реформа налаже. На самом почетку, службу је чинило 10 тимова ПМ, а данас у свом саставу имамо укупно 55 тимова. Тренутно, нашу дјелатност обављамо у централном објекту, као и по мјесним заједницама, а на основу плана мреже амбуланти ПМ који је раније усвојио Град Бијељина. На подручју града, локалну мрежу чине амбуланте у следећим мјестима: Мајевичка, Ковиљуше, Јања, Амајлије, Пучиле, Модран, Горње и Доње Црњелово, Велика Обарска, Бродац, Батковић, Доњи Драгаљевац, Вршани, Суво Поље, Ченгић, Главичице, Бањица, Дворови, Горња Чађавица, Tрњаци, Магнојевић, Буковица, Ново Насеље Јања, Доњи Жабар и Пелагићево. Из приложеног се може закључити да смо значајно напредовали, а у циљу да сви расположиви ресурси буду искориштени у обезбјеђивању доступне, ефикасне и квалитетне здравствене заштите која одговара потребама наших грађана.
|
Вијести
• Систематски прегледи спортиста
• Прегледи дјеце са посебним потребама • Akreditovani timovi porodične medicine • Obavještenje • Мајски пулмолошки дани • Нова предавања у оквиру ЦПД-ија • Едукација тимова породичне медицине за управљање промјенама • Превођење пацијената обољелих од дијабета типа 2 на инсулинску терапију. • Одржано предавање на тему ''Наркоманија'' (30 06 2009.године) • Друга фаза истраживања „Балканске ендемске нефропатије“
Вријеме
|